Tábor 2019 - Dobývání Divokého západu

Aktualizováno 10. 2. 2023

Union Pacific hledá odvážné muže a ženy pro stavbu své železnice Trans America, největšího divu Nového světa. Rýžování zlata, kovbojské rodeo a nefalšovaný saloon ve volném čase, práce za byt a stravu na dráze pro nejnovější div techniky – parní lokomotivu! *Bezpečnost táborů Union Pacific před indiánskými útoky je převážně zajištěna.

Začátek tábora: 14. 7. 2019
Konec tábora: 27. 7. 2019

Nový svět nás přivítal na tábořišti Zderadiny nedaleko Kácova, kde jsme se vylodili a položili první pražce naší nové železniční trans-magistrály. Rozdělili jsme se do šesti předáckých skupin spadajících pod společnost Union Pacific a soupeřili, kdo bude na druhé straně Států nejrychleji.

V denních etapách si naši najatí kovbojové a zlatokopové vydělávali jak zlaťáky pro vlastní potřebu, tak hlavně ocenění oddílů - pražce, pomocí nichž mohli položit další kus tratě. Na mapě je ale očekávaly řeky, pro jejichž překročení bylo nutno získat most, a také strmá pohoří, která si vyžádala stavbu tunelů. Ty bylo možné získat celotáborovými úkoly - hledáním skrytých světýlek na hlídkách, plněním dobrých skutků a bobříků a také velmi oblíbeným lovením drahokamů v potoce.

Jako správní kovbojové jsme si během tábora vyzkoušeli i únikovou hru z teepee a také jízdu na koni na nedalekém ranči. A přestože se zdejší podnebí (ať už herní americké nebo to místní, kácovské) vyznačovalo nezvykle nízkými teplotami, při cestě domů nás hřály vzpomínky na perfektní tábor!

Leták

Informační leták 2019

Kronika

Co vše se na táboře událo

Evakuační seznam

Z táborové nástěnky pro případ "evakuace"

Setonův hrnec

Návod, podle kterého děti vařily

Fotogalerie